

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Color | White, Gold |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 1530
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20621
Ext.Price$0.20621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20621 | $0.20621 |
| 10 | $0.18133 | $1.81330 |
| 50 | $0.15946 | $7.97300 |
| 100 | $0.14496 | $14.49600 |
| 500 | $0.13178 | $65.89000 |
| 1000 | $0.11980 | $119.80000 |
| 3000 | $0.10916 | $327.48000 |
| 5000 | $0.09947 | $497.35000 |
